Aktuálně

Taxonomie vytvoří poptávku po obnovitelných zdrojích a čistých plynech

Vyjádření Komory OZE k upravenému návrhu delegovaného aktu taxonomie, který představila EK 2. února. Níže si můžete stáhnout společné prohlášení Komory OZE a jejích členů.

Štěpán Chalupa, předseda Komory obnovitelných zdrojů energie, řekl:
 
„Nemáme pochybnosti, že Česko se svou robustní vědeckou, technologickou a průmyslovou základnou může v energetické transformaci uspět. Proto považujeme delegovaný akt taxonomie za příležitost a vyzýváme vládu k vytvoření vhodných a jednoduchých podmínek pro rozvoj perspektivních odvětví obnovitelných zdrojů a vodíku. Budou z toho v budoucnu profitovat domácnosti, podnikatelé a firmy i obce.”


Martin Bursík, expert na evropskou legislativu v Komoře obnovitelných zdrojů energie, řekl: 
 
„Není nad čím jásat. ČR je o jednu až dvě technologické generace za západní Evropou. Zatímco ona zrychluje přechod na obnovitelné zdroje, my jásáme, že nám ustoupila a můžeme přecházet z uhlí na zemní plyn. ČR je stále zamknuta ve fosilních palivech a to je strategická chyba, kterou by nová vláda měla rozpoznat a napravit.”

publikováno: 04.02.2022


Komora obnovitelných zdrojů energie

Komora obnovitelných zdrojů energie (Komora OZE) je česká asociace sdružující profesní asociace jednotlivých obnovitelných zdrojů včetně průmyslových výrobců technologií a vědeckých institucí. Podporuje využívání obnovitelných zdrojů energie, trvalé zvyšování jejich podílu na spotřebě energie v Česku a jejich udržitelný rozvoj. Sjednocuje a obhajuje zájmy členů. Šíří odborné informace a osvětu o využívání obnovitelných zdrojů energie.

The Chamber of Renewable Energy Sources (Komora obnovitelnych zdroju energie) is a Czech association incorporating all professional associations focused on different types of renewable energy, including manufacturers of technology and scientists. We support the sustainable increase of renewable energy consumption, unify and stand up for our members’ interests, and are dedicated to raising awareness about renewable energy. For further information please, contact Mr. Martin Mikeska, our public relations officer at martin.mikeska@komoraoze.cz or +420 603 780 670 (mobile).

Stanovy Komory OZE (ke stažení)
Loga OZE (ke stažení)

Členové Komory OZE

Zastupujeme jednotlivé profesní asociace obnovitelných zdrojů, ale i průmyslové podniky a výrobce technologií či univerzity. Členství v Komoře OZE Vám přinese nejčerstvější zprávy důležité pro Vaše podnikání. Spojením s námi posílíte svůj hlas při přípravě legislativy i dotačních programů. Pokud máte zájem dozvědět se víc, kontaktujte Martina MikeskuParneři a spolupracující organizace

Kontakty OZE

Štěpán Chalupa

předseda

+420 603 420 387

stepan.chalupa@komoraoze.cz

Martin Mikeska

vedoucí sekce Média a komunikace

+420 603 780 670

martin.mikeska@komoraoze.cz

Ladislav Seidler

místopředseda


Aleš Hradecký

místopředseda


Vladimír Zachoval

místopředseda


Sekretariát
info@komoraoze.cz

Členové předsednictva

Štěpán Chalupa

Ladislav Seidler

Aleš Hradecký

Václav Helebrant

Vladimír Zachoval

Jan Šafanda

Libor Soukup

Tomáš Matuška